top of page
IMG_4056_resize_edited.jpg

LEK. WET. MGR

BARBARA PARYSIEWICZ-SZAREK

Specjalista chorób psów i kotów mgr inż. zootechniki

Dyplom lekarza weterynarii uzyskała w 1982 r. na Wydziale Weterynaryjnym ART w Olsztynie. W tym samym roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Zootechnicznym wymienionej uczelni. Bezpośrednio po studiach pracowała w Zakładzie Zoohigieny Zwierząt ART w Olsztynie. Jednocześnie nabywała doświadczenie zawodowe na stażach w lecznicach zwierząt w Katowicach i w Białymstoku. W 1991 r. założyła prywatną praktykę weterynaryjną – Przychodnię Weterynaryjną Pulsar. Ukończyła specjalizację chorób psów i kotów na rodzimym wydziale w 2006 r. Wiedzę z zakresu hodowli psów pogłębiła będąc długoletnim i aktywnym członkiem Związku Kynologicznego oraz hodowcą jamników krótkowłosych. Posiada uprawnienia i bogate doświadczenie do leczenia akupunkturą, komórkami macierzystymi oraz do stosowania medycyny homeopatycznej w praktyce weterynaryjnej. Bardzo aktywnie uczestniczy w dokształcaniu zawodowym, zarówno w kraju jak i za granicą, w ramach specjalistycznych warsztatów naukowych, szkoleń, konferencji, sympozjów i kongresów. 
Pani doktor należy do Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt. Jest autorką pracy magisterskiej i współautorką kilku publikacji naukowych z medycyny weterynaryjnej. Jej szczególne zainteresowania skupiają się na chorobach wewnętrznych, akupunkturze i chirurgii miękkiej.
W czasie wolnym od pracy zawodowej preferuje poznawanie kultury Indii, przebywanie na działce i długie spacery. Jest miłośniczką muzyki klasycznej. Opiekuje się dwoma uroczymi jamnikami.

bottom of page